Witam wszystkich bardzo serdecznie. Troszkę mnie tu nie było, niestety spadek  formy i delikatny przestój.

Ale już jestem i chciałam się z wami podzielić czymś innym niż zwykle 🙂

Jeśli lubicie wystrój w stylu skandynawskim a tym samym jeśli lubicie minimalistyczne ozdoby, plakaty w tym stylu to ten post jest właśnie dla was.

Naszła mnie myśl ozdobienia ściany w salonie. Zaczęłam przeglądać strony udostępniające różne zdjęcia, plakaty i grafiki. Jedne przypadły do gustu inne nie. Niestety jak to często bywa te które najbardziej mi się podobały i najlepiej pasowałyby do mojego wystroju i wyobrażenia, były płatne.

Dlatego też pomyślałam, że może stworzenie takiej grafiki to nie jest nic aż tak trudnego. Przeszukałam kilka stron z darmowymi programami do tworzenia plakatów i znalazłam.

Jest to strona CANVA, która umożliwia nam stworzenie własnego plakatu.

www.canva.com

Gdy otworzymy stronę musimy się na niej zalogować, dzięki temu nasze prace zostaną zapisane i nie znikną gdy np. komputer nam się zawiesi, zabraknie zasilania czy stanie się coś podobnego.

Następnie program proponuje nam krótki instruktaż tworzenia plakatu. Można zobaczyć, jest to zaledwie 2 minutowa animacja, chociaż myślę, że bez niej też świetnie sobie poradzicie. Obsługa programu jest bardzo intuicyjna.

Na stronie są dostępne darmowe tła, kształty, ilustracje, ikony, które można wykorzystywać w zupełnie dowolny sposób. Jest też opcja dodania tekstu.

Poszczególne elementy możemy obracać, zmieniać ich wielkość oraz kolor. W prawym górnym roku jest ikona „przezroczystość” dzięki której możemy sprawić, że elementy nałożone na siebie będą się przenikać.

Ja póki co stworzyłam dwa plakaty., ale na tym nie poprzestanę. Myślę, że jest to fajna zabawa a poza tym możemy stworzyć coś własnego co potem ozdobi naszą przestrzeń. I wtedy na pytanie znajomych – skąd masz taki fajny plakat, możemy powiedzieć to moje dzieło 😉

Moje plakaty na razie jeszcze nie zostały wydrukowane, ale jak tylko zawisną na ścianie oczywiście się pochwalę. Póki co wyglądają tak.

Lisek

lisek

 

 

Góry

 

Skandynawskie plakaty są fantastyczne w swej prostocie.

Przeglądając strony z różnymi plakatami wpadłam również na prace Pana Ryszarda Kaja, który stworzył całą serię plakatów dotyczących polski. Najbardziej spodobał mi się plakat Tatry.

Polecam przejrzeć, są naprawdę świetne. Z jednej strony proste a z drugiej bardzo wymowne i odzwierciedlające dane miejsce.

Życzę miłej zabawy z tworzeniem własnych plakatów. Chętnie też zobaczę wasze dzieła 🙂