Tak jak pisałam w poprzednim poście, mam kilka propozycji na świąteczne dekoracje.

Kolejną propozycją są świeczniki. Ja bardzo lubię blask świec, szczególnie w okresie zimowym gdy za oknem zimno, a najlepiej gdy pruszy śnieg.

Świeczniki, które pokarzę są z słoików. Podczas porządkowania piwnicy znalazłam kilka fajnych starych słoików, które nadają się idealnie.

Do wykonania pierwszego świecznika potrzebujemy szablonu z domkami, drzewkami, który można znaleźć w internecie i wydrukować na zwykłej kartce. Taki szablon wycinamy a następnie przyklejamy na słoik od zewnętrznej strony.

W zasadzie świecznik już jest gotowy. Ja jednak dodała jeszcze trochę „śniegu”. Do tego możemy wykorzystać sztuczny śnieg, którego ja niestety nie miałam, dlatego wysmarowałam klejem wewnętrzną stronę słoika. Następnie wsypałam do środka drobnej soli z brokatem. Potrząsnęłam słoikiem aby sól się przykleiła. Tak w moim wykonaniu powstał śnieg 🙂

Wstawiamy świeczkę i gotowe.

Kolejne słoiki udekorowałam tym co znalazłam w domu, a jak już pewnie wiecie ja niczego nie wyrzucam, wszystko kiedyś się może przydać.

Słoiki można owinąć wstążką, doczepić kilka bombek, sztucznych lub ususzonych gałązek. Można też przymocować gałązki świerku, tuji i szyszki.

Do słoików wsypałam sól gruboziarnistą (kolejna imitacja śniegu) i wstawiłam w nią świeczki.

 

 

Jak wam się podobają? Ja już czuję Święta.